Susitikimas su verslo atstovais Veiviržėnų seniūnijoje - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 27 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Susitikimas su verslo atstovais Veiviržėnų seniūnijoje

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas su Veiviržėnų seniūnijos verslo atstovais susitiko jaukioje Amatų centro erdvėje.

Veiviržėnų seniūnijoje iš viso Veikia 27 verslo įmonės, kuriose dirba nuo 63 iki 1 žmogaus, iš jų didžiausios: UAB „Aibera“, D. Juciaus individuali įmonė, UAB „ELTOMA“, UAB „Transjuda“, UAB „Veivirža LT“, UAB „BFP Group“.

Viešoji įstaiga Klaipėdos rajono amatų centras taip pat tam tikra prasme yra bendruomeninio verslo įstaiga, tik visos jų uždirbtos lėšos iš projektų, kaip  sakė centro vadovė Valė Krauleidienė, naudojamos pastato ir administratorės etato išlaikymui, naujoms priemonėms, medžiagoms pirkti.

Veiviržėnų amatų centras per keletą metų nuo įsikūrimo tapo labai populiarus. Čia apsilanko daug besidominčių amatais rajono gyventojų ir svečių iš Lietuvos bei užsienio. Įvairiose tautodailės parodose, mugėse ir kituose renginiuose centras sėkmingai atstovauja rajonui, organizuoja įvairius užsiėmimus vaikams, taip pat ir neįgaliesiems. Centro vadovė dėkojo Savivaldybei paramą.

Į susitikimą atvykę verslininkai – itin jaunu iki 30 metų kolektyvu pasižyminčios transporto įmonės „Transjuda“ vadovas Darius Alminauskas, taip pat transporto bendrovės „Aibera“ vadovas Mantas Bernickis, individualios įmonės „Miško medžiagos“ savininkas Bronius Krauleidis, parduotuvės „Eltoma“ savininkas Viktoras Daugėla, baldų gamybos įmonės „BFP Group“ atstovai Egidijus Gudas ir Egidijus Keraitis – vardijo verslo plėtros rajone privalumus (mažesnės patalpų nuomos kainos, lengviau surandami darbuotojai ir kt.), − tačiau išsakė ir negeroves dėl sunkios sąžiningų verslininkų konkurencijos su vis dar gyvuojančiu šešėliniu verslu, dėl nemažos mokesčių naštos smulkiam ir vidutiniam verslininkui.

Tačiau, kaip kalbėta susitikime, Savivaldybė iš tiesų pagal galimybes sudaro palankias sąlygas verslo plėtrai, remia smulkiuosius ir vidutinius verslininkus. Šiuo metu parengtame Investuotojų atleidimo nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio tvarkos apraše  numatytos galimybės atleisti nuo komercinės paskirties, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčio investuotojams, įdarbinusiems tam tikrą skaičių darbuotojų ir atlikusiems tam tikrą kiekį investicijų.

Meras Vaclovas Dačkauskas pristatė Savivaldybės planuojamą steigti savivaldos mokslo ir verslo programą (fondą), kuriame dalyvautų ne vien regiono, bet ir šalies aukštosios mokyklos. Savivaldybė numatytų stipendijas studentams, planuojantiems grįžti dirbti į savivaldybę, mokslo institucijos rengtų specialistus, reikalingus Klaipėdos rajonui. Programoje numatyta ir kitų būdų, kaip pritraukti darbuotojus į Klaipėdos rajoną.

Kaip ir kituose susitikimuose, Veiviržėnuose verslininkai taip pat sakė, kad reikalingų specialistų baldų gamybos, logistikos ir nemažai kitų sričių trūksta, nors, regis, įvairaus lygio mokyklose įsteigta pačių įvairiausių studijų programų. Veiviržėnų verslininkai siūlė savivaldybei į šį fondą traukti ne vien aukštąsias mokyklas, nes trūksta vidurinės grandies specialistų.

Taip pat aptarta ir „Verslas verslui“ idėja. Verslininkai, ypač smulkieji ir vidutiniai, turėtų tarpusavyje daugiau bendradarbiauti ir teikti siūlymus tiek savivaldai, tiek Seimui ar Vyriausybei. Verslininkai turi burtis į jiems atstovaujančias asociacijas, organizacijas. Apie tai bus kalbama artėjančiame savivaldos ir verslo forume.

Veiviržėnų verslininkai dalijosi įvairia patirtimi ir idėjomis susitikime. Baldų gamybos  įmonės „BFP Group“ vadovas Egidijus Keraitis pasakojo, kaip per labai trumpą laiką, turėdami didelį užsakymą,  įdarbino didelį kiekį darbuotojų. Įdomu, kad labiausiai padėjo skelbimai, iškabinti skelbimų lentose, o ne, pavyzdžiui, išplatinti socialiniuose tinkluose.

Daug diskutuota dėl mažų parduotuvių įsikūrimo galimybių ir pritrata, kad smulkiąją prekybą taip pat Savivaldybė turėtų remti per Smulkiojo ir vidutinio  verslo plėtros programą.

Dar viena užduotis savivaldybei – ieškoti ir atrasti būdų, kaip kovoti su nelegaliu verslu, apsunkinančiu sąžiningų verslininkų padėtį.  

Popietėje Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas pristatė Klaipėdos rajono savivaldybės ir verslo bendradarbiavimo istoriją ir ateities gaires.   

Savivaldos ir verslo popietės – Klaipėdos rajono savivaldybės organizuojami susitikimai seniūnijose su vietos verslininkais, siekiant užmegzti ryšius bei išgirsti jų problemas, sužinoti, kuo Savivaldybė galėtų padėti, kad jų verslas augtų ir plėstųsi.

Daugiau nuotraukų čia. 

Daiva Beliokaitė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.