Švęskime pažindami savo rajoną! - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 21 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Švęskime pažindami savo rajoną!

Šventinis laikotarpis – tai metas, kai visi sugrįžta namo. Tačiau šiandien šventės jau nėra tik sėdėjimas prie stalo, grįžtantys nori patirti naujų įspūdžių, pažinti rajoną iš naujo. Apie tai, ką Klaipėdos rajone galima pamatyti, ką nuveikti šventiniu laikotarpiu, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininke Rūta CIRTAUTAITE.

Per šventes į Klaipėdos rajone esančius namus susitikti su savo šeima grįžta daug kituose miestuose ar užsienyje gyvenančių žmonių. Ką jie gali nuveikti grįžę?

Visų pirma norėčiau visus šventėms grįžtančius emigrantus pakviesti gruodžio 28 d. atvykti į Klaipėdos rajono savivaldybės organizuojamą šventinį susitikimą-disuksiją. Pristatysime, ką nuveikėme, kokių turime planų, išklausysime jūsų pasiūlymų ir diskutuosime, kaip juos įgyvendinti. Registracija vykdoma el. paštu daiva.beliokaite@klaipedos-r.lt.

Iš tiesų šventinėmis dienomis į Klaipėdos rajoną sugrįžtą studentai, kituose Lietuvos miestuose, rajonuose gyvenantys bei užsienyje laimės ieškantys namiškiai, kurie nori aplankyti savo artimuosius. Tai metas, kai prie šventinio stalo susėda visa šeima. Galime pastebėti, kad šiandien šeimos šventes nori pasitikti ne tik sedėdamos už stalo, bet ir patirdamos naujų įspūdžių.

Grįžusieji, ypač iš užsienio, pasiilgsta ne tik savo artimųjų, namų, bet ir paties Klaipėdos rajono. Juk čia – tiek gražių vietų, kurias galima aplankyti kartu su šeima, taip su artimaisiais praleistas laikas įsimins dar labiau, įspūdžių bus daugiau. Rajono lankymas su artimiausiais žmonėmis ne tik leis prisiminti, ką tose vietose jau esate patyrę, bet ir dovanos galybę naujų prisiminimų, galėsite stebėti, kaip keičiasi ir gražėja mūsų rajonas. Siūlyčiau rajoną pažinti keliaujant šiaurine ar pietine Klaipėdos rajono dalimi.

Ką galima pamatyti keliaujant šiomis kryptimis?

Pasirinkus aplankyti šiaurinę Klaipėdos rajono dalį, Pajūrio regioninį parką, pamatysite nuostabią gamtą ir, žinoma, kultūros paveldo objektus vienoje vietoje.

Klaipėdos rajono perlas – Karklė, lankytojų laukia visais metų laikais. Pajūrio regioninio parko lankytojų centre veikia ekspozicijos, kurios supažindina su gintaro gaudymu, žvejyba, pajūrio žuvimis, kultūros paveldu, gyvūnų buveinėmis, jūrų kopų susidarymu. Pajūrio regioniniame parke galima stebėti gausius žiemojančių paukščių būrius, mėgautis pušyno gaiva. Žinoma, vienas įspūdingiausių reginių – Olando Kepurės skardis, nuo kurio atsiveria įspūdingas žemiškos Baltijos vaizdas. Pajūrio reginioniame parke yra ir kultūros paveldo objektų: vokiečių kariniai įtvirtinimai su ekspozicija, etnografinis Karklės kaimas. Verta aplankyti ir neseniai atrastą Kukuliškių piliakalnį.  

Pasirinkus keliauti pietine Klaipėdos rajono dalimi, vertėtų aplankyti Agluonėnus, Priekulę bei Dreverną. Agluonėnuose vertėtų užsukti į Agluonėnų etnografinę sodybą, Priekulėje  kviečiame apsilankyti I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje bei Tremties ir rezistencijos muziejuje, Drevernoje neaplenkite J. Gižo etnografinės sodybos. Apžvalgos bokštas Drevernoje leis pasigrožėti saugomomis marių teritorijomis, pažvelgti į „mirusias“ kopas.  Grįžtant iš Drevernos galite užsukti ir aplankytį ilgiausią Lietuvoje kabamąjį tiltą rekordininką – Lankupių tiltą, kuris dėl didelio kritulių kiekio, šių metų povynių yra ypač įdomus.

Kokios pramogos laukia parvykusių šventėms?

Klaipėdos rajone parvykusieji gali ne tik grožėtis gamta, lankyti įvairius kultūros paveldo objektus, bet ir patirti visai šeimai smagių, o kartais net ir ekstremalių, įspūdžių.

Klaipėdos rajone esantis ir regiono gyventojams puikiai žinomas Utrių slidinėjimo kalnas šiemet, jei leis orai, pasitiks jau ketvirtąjį sezoną. Žiemos sporto mėgėjai kviečiami išbandyti net tris skirtingo lygio slidinėjimo trasas, apsilankyti austriško stiliaus lauko kavinėje. Neturintiems savo inventoriaus neteks nusivilti. Čia taip pat veikia ir slidžių nuomos punktas.

Gargždų miesto pasididžiavimas – moderniausias Lietuvoje kino teatras „Minija“, kuriame naujasius kino filmus gali žiūrėti visa šeima. Salėje įrengtas skaitmeninis projektorius ir 3D vaizdo įranga, itin aukštos kokybės ekranas, erdvinio garso sistema, sumontuotos 162 ergonomiškos kėdės, iš kurių 30 – su vibro plokšte. Kino teatras pritaikytas ir neįgaliesiems. Kino teatro patalpose įsikūrė ir kino bei fotografijos technikos ekspozicija „Kino kelias“.

Siūlome išbandyti ir Klaipėdos rajono amatų centro, esančio Veiviržėnuose, žemaitiško kulinarinio paveldo degustaciją, kurios metu kviečiama prisiminti tradicinio plokštainio, cibulinės ar naminės giros skonį. Gimtojo krašto skoniai tikrai sužadins gerus prisminimus iš svetur grįžusiems, o gal paskatins juos ir pasilikti.

Kreipkitės ir į mūsų rajono gidus, kurių pasakojimai leis iš naujo pažinti ir pamilti mūsų kraštą. Jų kontaktus ir visą informaciją galite rasti puslapyje www.klaipedosrajonas.lt. Šventiniu laikotarpiu Klaipėdos rajone vyks daugybė įvairių kalėdinių edukacinių užsiėmimų, skirtų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Taip pat daugelis Klaipėdos rajono turizmo sodybų yra įsikūrusios labai gražiose vietose, todėl ilsėdamiesi jose galėsitės gerėtis gamta ir mėgautis ramybe. Informaciją apie lankomas vietas, renginius jums gali suteikti Turizmo informacijos centro specialistai.

Gražiausias metų šventes sutikite jums svarbiausių žmonių apsuptyje. Linkiu visiems rajono gyventojams santarvės, tarpusavio supratimo, žmogiškos šilumos ir pačių geriausių ateinančių metų.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.