Tarpušvenčiu – susitikimas su emigrantais - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Tarpušvenčiu – susitikimas su emigrantais

Gruodžio 28 dieną, tarpušvenčiu, Klaipėdos rajono savivaldybėje jau antrą kartą vyko susitikimas su emigrantais, kurie grįžo atostogoms arba jau kuria savo gyvenimą čia, Klaipėdos rajone.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai kvietė emigrantus neformaliam pokalbiui apie jų lūkesčius ir problemas, norėta išgirsti, kaip vieniems sekasi gyventi Klaipėdos rajone grįžus iš emigracijos, ko trūksta kitiems, kad svarstytų sugrįžimą.

Į susitikimą atvyko trys gyvenimo emigracijoje ragavę Klaipėdos rajono gyventojai. Vienas jų – ponas Rimantas, praėjusiais metais taip pat dalyvavęs susitikime, kuriame aktyviai diskutavo, kėlė daug klausimų, buvo nusiteikęs pesimistiškai. Šį kartą Rimanto nuotaika kitokia, jis pripažįstą – tąkart buvo skaudu, kad reikia dirbti ir gyventi svetur, būti toli nuo šeimos, tačiau dabar situacija kitokia – jis jau grįžęs į Lietuvą, Klaipėdos rajoną, dirba mėgstamą darbą ir gyvenimą piešia šviesesnėmis spalvomis. Nors Rimanto atlyginimas Anglijoje nuo lietuviškojo skyrėsi 2–4 kartus, tačiau pasak vyro, už pinigus svarbiau dirbti mėgstamą darbą į kurį eini su šypsena, būti kartu su šeima: „Tik išvykęs svetur, supranti, kaip gera Lietuvoje“.

Gyvenimą Klaipėdos rajone kuria ir 14 metų Airijoje praleidusi Asta, kuri su šeima prieš maždaug metus nusprendė grįžti į Lietuvą. Šiandien ji kartu su vyru gargždiškius pasitinka „Amam Bistro“ kavinukėje. Astos šeima gyvena Agluonėnuose ir teigia, kad grįžti į Lietuvą, į Astos gimtinę (jos vyras latvis), jie apsisprendė staiga: nebuvo ilgų apmąstymų ar dvejonių. Grįžę jie nusprendė dirbti sau ir įkūrė kavinukę, kurią jau spėjo pamėgti gargždiškiai. Astos galvoje jau verda ir naujos idėjos: planuose – atidaryti svečių namus Agluonėnuose. Buvusi emigrantė tikina, kad įkurdami verslą su didelėmis problemomis nesusidūrė, nes domėjosi visomis įmanomomis finansavimo galimybėmis, kreipėsi į Savivaldybę, konsultavosi ir, nors iš pradžių viskas atrodė painu, tačiau šiandien jų verslas veikia. Viena iš didžiausių problemų – vaikų integracija į mokyklą. Tačiau čia pat Asta ir vėl primena iniciatyvos svarbą – reikia nebijoti klausti, bendrauti su žmonėmis, ieškoti informacijos, domėtis ir tuomet – viskas įmanoma.

Į Klaipėdos rajoną, Dovilus, ateinančią vasarą ruošiasi grįžti ir Vokietijoje šiuo metu gyvenanti Viktorija, kurią su vyru grįžti į Lietuvą skatina į šį pasaulį atkeliaujanti gyvybė. Visi pašnekovai pritaria – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl norima grįžti – dauguma vaikus nori auginti Lietuvoje. Viktorija neslepia – po 6 metų praleistų Vokietijoje, atrodo, neaišku, nuo ko pradėti, norint grįžti, sunku perprasti sistemą, biurokratiją. Vis dėlto Doviluose jauna šeima jau statosi namą, planuose – autoserviso atidarymas, kuriame dirbtų ne tik Viktorijos vyras, bet ir kiti rajono gyventojai, būtų galima atlikti praktiką. Šiandien pagrindinis jų rūpestis – ar vaikeliui bus vietos darželyje, ieškoma informacijos, kaip galima gauti paramą verslui kurti. Viktorija su vyru pakviesta dėl šių ir kitų klausimų konsultuotis Savivaldybėje.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas pokalbio metu džiaugėsi, kad emigrantai grįžta su patirtimi, noru kurti verslą, darbo vietas. Meras vylėsi, kad į Klaipėdos rajoną grįš ir daugiau žmonių, kurie pritaikys svetur įgytą patirtį savo gimtinėje, augins čia vaikus ir prisidės prie rajono augimo ir klestėjimo.

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas teigė, kad ateityje būtų galima sukurti ir svetur išvykusių rajono gyventojų duomenų bazę ir, pavyzdžiui, į rajoną panorus investuoti dideliam investuotojui, ieškoti dirbančiųjų ir iš svetur išvykusių.  

Susitikime taip pat dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Tarybos narė Audronė Balnionienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Daiva Beliokaitė, vedėjos pavaduotoja Ernesta Badalova, žiniasklaidos atstovai.

Visus Klaipėdos rajono emigrantus ar grįžusius gyventi į Klaipėdos rajoną kviečiame prisijungti prie „Globalaus Klaipėdos rajono“ (https://globalus.klaipedos-r.lt/, https://www.facebook.com/groups/1926234137470809/).

Ernesta Badalova

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.