Teikiant gatvėms pavadinimus – svarbi ir gyventojų nuomonė - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Teikiant gatvėms pavadinimus – svarbi ir gyventojų nuomonė

Klaipėdos rajone nuolat auga gyventojų skaičius, statomi nauji namai, daugėja naujų gatvių, kurioms reikia pavadinimų. Pasak Klaipėdos rajono vicemerės, Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimų suteikimo komisijos pirmininkės Rūtos Cirtautaitės, nors nemažai žmonių ir kreipiasi dėl gatvių pavadinimų suteikimo, tačiau norėtųsi aktyvesnio bendruomenių įsitraukimo, kad nekiltų papildomų klausimų, kodėl gatvei suteiktas vienas ar kitas pavadinimas.

Komisija teikia pavadinimus ne tik gatvėms, bet ir skersgatviams, akligatviams, alėjoms, prospektams, takams, plentams, keliams, aplinkkeliams, vieškeliams, aikštėms, bulvarams, skverams, krantinėms, parkams. Komisijos veikloje dalyvauja ir pavadinimų teikimo klausimus sprendžia Savivaldybės Ryšių su visuomene, Švietimo, Turto valdymo, Kultūros skyrių, Gargždų krašto muziejaus atstovai. Komisijos posėdžiuose kviečiami dalyvauti ir seniūnijų, kurių teritorijose svarstomi gatvių pavadinimai, seniūnai.

Anot vicemerės Rūtos Cirtautaitės, norint gatvei suteikti pavadinimą, gyventojai turi rašyti prašymą suteikti adresą. Jei adreso prašo iki 10 sklypų, tuomet gatvei galima suteikti šalia esančios gatvės pavadinimą, jei tam nėra kliūčių. Kiekvienu konkrečiu atveju priimamas atitinkamas sprendimas, atsižvelgiant į naujos gatvės vietą. Esant 10 ir daugiau sklypų, įstatymo numatyta tvarka gatvei būtina suteikti naują pavadinimą.

Gavus gyventojų prašymą, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrius peržiūri dokumentus ir sprendžia, ar gatvei reikia naujo pavadinimo ir ar galima jį suteikti. Jei taip – Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kundrotienė elektroniniu paštu informuoja bendruomenes ir seniūnaičius apie tai, kad rengiamas projektas, kuriuo jų vietovėje esančiai naujai gatvei bus suteikiamas pavadinimas. Tos teritorijos gyventojai kviečiami teikti gatvės pavadinimo pasiūlymus. Gyventojų siūlymus svarsto Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimų suteikimo komisija. Atkreiptinas dėmesys, kad prieš pateikiant siūlymus Komisijai, bendruomenės, seniūnaičiai turėtų su seniūnu aptarti siūlomus variantus, pasitikrinti, ar daugiau tokį patį pavadinimą turinčių gatvių toje vietovėje nėra, nes vienodi gatvių pavadinimai toje pačioje teritorijoje klaidina policiją, greitąją pagalbą, ugniagesius ir kitas specialiasias tarnybas.

Jei Komisija pritaria siūlomam gatvės pavadinimui, rengiamas Tarybos sprendimo projektas. Tuomet seniūnaičiai ir bendruomenė yra iš naujo informuojami apie Komisijos priimtą sprendimą ir kviečiami dar 2–3 dienas teikti pastabas, į kurias atsižvelgiama. Galutinis sprendimas dėl gatvės pavadinimo yra tvirtinamas Taryboje. Svarbiausia, kad žmonės aktyviai reikštų savo nuomonę. Tik aktyvūs bendruomenių įsitraukimas gali užtikrinti, kad būtų priimtas visiems tinkamas sprendimas.

Savivaldybės tarybos posėdyje priėmus sprendimą sutekti gatvei pavadinimą, per 10 darbo dienų VĮ Registrų centro Adresų registras privalo gatvės pavadinimą įregistruoti. Įregistravus gatvės pavadinimą, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gyventojams suteikiami adresai. Tuomet seniūnijos užsako  naujų gatvių pavadinimų lentelių gaminimą.

„Naujus gatvių pavadinimus tvirtiname kiekviename Tarybos posėdyje. Pavadinimai parenkami atsižvelgiant į gyventojų siūlymus ir remiantis Valstybinės kalbos komisijos 2004 m. gruodžio 2 d. patvirtinta rekomendacija „Dėl gatvių pavadinimų sudarymo ir rašymo“, prireikus konsultuojamasi su Kalbos komisija vietovardžių normiškumo ir gatvių pavadinimų taisyklingumo klausimais, taip pat su Klaipėdos universiteto mokslininkais. Gatvių pavadinimuose stengiamasi įamžinti mūsų krašto istoriją, todėl gatvėms suteikiami išnykusių ar nykstančių kaimų, miškų pavadinimai, taip pat jas pavadiname ir žymių mūsų krašto žmonių asmenvardžiais. Nemažai gatvių pavadinta ir retų pajūrio ir pamario augalų, gyvūnų vardais. Gatvių pavadinimuose taip pat atsispindi ir senieji mūsų krašto papročiai, amatai, netgi tikėjimas. Taigi, galima sakyti, kad iš gatvių pavadinimų galima daug sužinoti apie krašto istoriją. Siūlant gatvių pavadinimus gyventojai gali pavartyti ir istorinius šaltinius, geriau susipažinti su mūsų krašto istorija. Apskritai, aktyvus gyventojų įsitraukimas leidžia ne tik priimti visuomenei geriausius sprendimus, bet ir skatina bendruomenės pilietiškumą, todėl kviečiu nelikti abejingus ir išreikšti nuomonę jums svarbiais klausimais“, – ragina vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.