Tik suvieniję jėgas galime spręsti kylančias problemas - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Tik suvieniję jėgas galime spręsti kylančias problemas

Jau kurį laiką nerimsta aistros dėl 176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų, esančių netoli Gargždų pramonės rajono. Apie tai, kokie darbai yra vykdomi, ir su kokiais sunkumais susiduriama, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu KARBAUSKU.

Vasario 20 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi 176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų savininkai. Kokius skaudulius išsakė gyventojai?

Dėl 176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų kyla problemos dėl keletą metų užsitęsusių darbų. Sklypų savininkų atstovai domėjosi, kada jau galės naudotis ir disponuoti savo turtu. Žmonių nerimas suprantamas: turimuose sklypuose žmonės nori įsikurti, statytis namus. Sklypus gavę už iškeldinimą, juos paveldėję ar įsigiję žmonės tiesiog nori juose tvarkytis kaip savo namuose, tačiau iki šiol ten tėra plynas laukas, neįrengti privažiavimai, trūksta ir kitų komunikacijų. Gyventojai nori aiškumo, nori planuoti savo ateitį ir žinoti, kada pasikeis jų padėtis ir kvartale bus galima normaliai gyventi.

Ar šiame kvartale jau yra pradėti vykdyti kokie nors darbai, kokios problemos kyla juos vykdant?

Šiuo metu 176 gyvenamųjų namų sklypų kvartale Savivaldybės lėšomis tiesiami elektros tinklai. Yra pasirašytos elektros įrenginių iškėlimo ir naujų vartotojų prijungimo sutartys su AB „Energijos skirstymo operatorius“. Šiuo metu pagal techninį projektą numatytus elektros darbus vykdo UAB „A. Žilinskis ir KO“. 176 gyvenamųjų namų kvartale išmontuotos pagal projektą numatytos orinės elektros perdavimo linijos, kurios pakeistos požeminėmis kabelių linijomis. Pertvarkyti elektros tinklų skirstyklos narveliai ir linijų komutacijos ir apsaugos sistemos. Montuojami jėgos transformatoriai. Jau pakloti požeminiai elektros kabeliai. Visuose 176 sklypuose yra įrengtos abonentinės apskaitos spintos. Tikimės, kad artimiausiu metu pavyks baigti visus elektros darbus.

Jau buvo pradėta rengtis ir žvyruoto kelio bei lietaus kanalizacijos tinklų įrengimui. Savivaldybė buvo parengusi topografinį planą, skirtą kelių projektavimui. Buvo įvykdytas viešasis pirkimas žvyruoto kelio ir lietaus drenažo įrengimo darbams atlikti, tačiau, prasidėjus teisminiam procesui, buvo sustabdytos pirkimo procedūros.

Viešajame pirkime dalyvavo 14 kompanijų. Kaip ir visuose pirkimuose, konkursą laimi mažiausią kainą pasiūlęs rangovas. Tačiau prieš pasirašant sutartį įmonės yra tikrinamos įvairiose duomenų bazėse, Registrų centre, siekiant įsitikinti, ar jos neturi skolų. Pasirodo, įmonė, kuri pasiūlė mažiausią kainą, viešai skelbiamais duomenimis, nėra atsiskaičiusi su Socialinio draudimo fondu, tai reiškia, kad ji skolinga „Sodrai“. Todėl buvo nutarta su įmone sutarties nepasirašyti.  Įmonė su tokiu sprendimu ir su duomenimis, kad yra skolinga „Sodrai“ nesutiko. Savivaldybei buvo pateikti skundai, o vasario mėnesio pradžioje įmonė pateikė Savivaldybei ieškinį. Kol teismas nepriims sprendimo, visos pirkimo procedūros ir su jomis susiję darbai yra laikinai sustoję. Kiek laiko truks šis procesas – nežinome. Tačiau tikimės, kad viskas išsispręs ir darbus galėsime tęsti.

Kaip Savivaldybė gali padėti 176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų savininkams?

Kaip ir minėta susitikime su gyventojais, Savivaldybė nėra pajėgi nutiesti visų žvyruotų kvartalo gatvių, nes tai darbų kaina – itin didelė – daugiau nei 1 mln. eurų. Nė vienas kitas kvartalas ar gyvenamųjų namų statybos bendrija rajone nėra gavusi lėšų iš Savivaldybės keliams ar komunikacijoms įrengti. Tokios praktikos nėra ir šalyje.

Mes norime, kad gyventojai kuo greičiau galėtų pradėti kurtis šiame kvartale. Kviečiame į problemų sprendimą pasižiūrėti ūkiškai. Yra galimybė pasirašyti jungtinės veiklos sutartį ir kartu, bendromis jėgomis, Savivaldybei finansuojant 50 procentų darbų, tvarkyti savo sklypo kelius ir komunikacijas. Tai būtų didžiulė parama gyventojams ir galimybė visus darbus pradėti greičiau. Manau, kad visi kartu suvieniję jėgas, tiek gyventojai, tiek Savivaldybė, galime pagreitinti procesus, reikalingus, kad šis kvartalas atgytų ir jame pradėtų kurtis naujakuriai.

Visus kviečiu atvykti į visuotinį 176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų savininkų susirinkimą, kuris numatomas balandžio 4 d. 17.30 val. Gargždų muzikos mokyklos salėje. Tik kartu, aktyviai įsitraukiant gyventojams, galime priimti visiems tinkamus, naudingus sprendimus.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.