Turizmo sodybos – ir poilsiui, ir šeimos šventėms - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Turizmo sodybos – ir poilsiui, ir šeimos šventėms

Klaipėdos rajone šiuo metu veikia 49 kaimo turizmo sodybos. Mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė kartu su Turizmo informacijos centro direktore Daiva Buivydiene lankėsi kai kuriose rajono kaimo turizmo sodybose, kur domėjosi jų veikla, turistams siūlomomis paslaugomis.

Nuotraukoje iš kairės: Gintautas Rusteika (sodybos savininkas) ir vicemerė Rūta Cirtautaitė.

„Kaimo turizmo sodybos Klaipėdos rajone išties vertos dėmesio: išpuoselėta aplinka, patogumai, įvairios siūlomos paslaugos, unikalios pramogos bei edukacijas – visa tai traukia šalies ir užsienio turistus apsilankyti mūsų rajone. Didžioji dalis sodybų paslaugas teikia visą savaitę, tačiau yra ir sodybų, kurios dirba tik savaitgaliais, įvairių žmonių asmeninių švenčių metu. Vis dėlto kaimo turizmo sodybų gausa leidžia kiekvienam pasirinkti, kur jis nori ilsėtis, aktyviai leisti laisvalaikį, užsiimti edukacine veikla, švęsti šeimos šventes. Skirtingos sodybos, užsiima skirtingomis veiklomis ir galime pasidžiaugti, kad daugėja unikalių programų, pasiūlymų, darančių mūsų rajono sodybas išskirtinėmis“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Kaimo turizmo sodybos Klaipėdos rajone teikia labai įvairias paslaugas. Vis daugiau sodybų siūlo ne tik pasikaitinti pirtyje, bet ir plaukti baidarėmis, užsiimti sportine veikla, pavyzdžiui, žaisti krepšinį, futbolą, tenisą, žvejoti, jodinėti žirgais, važinėti dviračiais, riedžiais, plaukioti vandenlentėmis. Sodybos siūlo ir unikalias edukacines programas: vaistažolių rinkimą, gintarų gaudymą, duonos ir Mažosios Lietuvos pyragų degustacijas. Kai kuriose sodybose organizuojamos vasaros stovyklos, vykdomos gintaro ir garso terapijos.

„Pastebime, kad vis daugiau kaimo turizmo sodybų užsiima asmeninių švenčių rengimu. Tai suprantama, nes dauguma žmonių savo šeimos šventes nori švęsti išpuoselėtoje aplinkoje, gamtoje. Šiuo metu tik asmeninių švenčių rengimu užsiima 10 kaimo turizmo sodybų, tik poilsį siūlo – 20, o 19 sodybų kviečia ir ilsėtis, ir rengti šeimos šventes. Vasaros sezono metu, pradėjus atostogauti šeimoms, kaimo turizmo sodybose žmonės lankosi ne tik savaitgaliais, bet ir visą savaitę. Įdomu tai, kad Klaipėdos rajone, žmonės mielai renkasi ne tik poilsį su nakvyne ir maitinimu pačiose sodybose, bet tiesiog nuomojasi poilsio aikšteles sodybų teritorijose, kuriose jie gali naudotis pavėsine, šašlykine, suoliukais, stalais, o jei nori pasilikti nakvoti – gali pasistatyti ir palapines. Tokį poilsį mėgsta žmonės, išsiilgę gamtos, norintys pastovyklauti, o ne praleisti naktį viešbutyje“, – tikino mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Turizmo informacijos centras informavo, kad anksčiausiai turizmo sezonas pradedamas Drevernoje. Čia jau nuo balandžio mėnesio renkamos grupės, dalyvaujančios „Žuvies kelyje“. Tai itin populiari programa, kurią mėgsta lietuvių ir užsienio turistai bei vietiniai rajono gyventojai, norintys ne tik papramogauti, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį. „Galime pasidžiaugti, kad programa „Žuvies kelias“ – itin populiari. Svarbiausia, kad pradėjome pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistus. Turizmo informacijos centras pradėjo bendradarbiauti su agentūromis, siūlančiomis ekskursijas kruizinių laivų keliautojams“, – pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.