Vaikų gerovė užtikrinama kuriant geresnes gyvenimo ir ugdymosi sąlygas - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Vaikų gerovė užtikrinama kuriant geresnes gyvenimo ir ugdymosi sąlygas

Klaipėdos rajono savivaldybė ypatingą dėmesį skiria vaikų gerovės užtikrinimui. Apie tai kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta RIAUKIENE.

Klaipėdos rajono savivaldybėje tėvų globos netekę vaikai turi naujus namus. Kaip pavyko įgyvendinti šį projektą?

Vienas svarbiausių objektų, atidarytų šiemet, yra Lapių bendruomeniniai globos namai. Čia galės gyventi 10 tėvų globos netekusių vaikų. Šie namai panašūs į šeimos aplinką, vaikai turės asmeninę erdvę, o patys tvarkydamiesi įgis socialinių įgūdžių ir savarankiškumo, bus saugūs. Šis pastatytas objektas yra unikalus pavyzdys, kaip užsienio klubas gali patikėti gera idėja ir ją padėti įgyvendinti. Noriu padėkoti Vokietijos „Lions“ klubui ir Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubui „Smiltė“, be kurių ši bendruomeninių globos namų svajonė nebūtų buvusi taip greitai įgyvendinta. Šis modernus pastatas kainavo 278 tūkst. eurų. 180 tūkst. eurų šios sumos finansavo partneriai, o like 98 tūkst. – Savivaldybės biudžeto lėšos. Taip pat be galo reikia dėkoti ir Lapių pagrindinės mokyklos direktorei Vilijai Lukauskienei bei visai mokyklos bendruomenei, kurių atsidavimas darbui, vaikams – pavyzdys mums visiems.

Klaipėdos rajone 26 tėvų globos netekę vaikai taip pat gyvena ir keturiuose keturių kambarių butuose Gargžduose, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bendrabutyje. Tris butus Savivaldybė nupirko už 134 tūkst. eurų, vienas butas – nuomojamas.

 

Baigtas įrengti ir Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro darželio pastatas. Ar jo užteks patenkinti Sendvario seniūnijos gyventojų poreikius?

Slengiuose ir aplinkiniuose kaimuose gyventojų skaičius nuolat auga. Mūsų tikslas – patenkinti gyventojų poreikius ir užtikrinti, kad vaikai bus ugdomi arčiausiai namų. Jau visai netrukus 74 vaikai galės įsikelti į naujas, šviesias, šiltas ir jaukias 800 kvadratinių metrų patalpas, kuriose juos sutiks 6 naujai priimtos dirbti auklėtojos ir 4 auklėtojų padėjėjos. Vaikai bus ugdomi 4-iose grupėse. Projektas įgyvendintas iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Visa pastato kartu su aplinkos sutvarkymu ir ilgalaikiu turtu vertė – daugiau kaip 655 tūkst. eurų. Pastato aplinka bus tvarkoma pavasarį, papildomomis lėšomis bus įrengta ir vaikų žaidimo aikštelė.

Žinoma, norinčių lankyti darželį yra gerokai daugiau nei vietų naujame pastate. Tačiau Slengiuose, vienoje sparčiausiai augančių gyvenviečių Klaipėdos rajone, planuojame įgyvendinti investicinį projektą – pastatyti Slengių daugiafunkcį centrą, kuriame bus užtikrintas iki 400 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ugdymas, reikiama ugdymo infrastruktūra. Taip pat būtų įrengta vaikams ir seniūnijos gyventojams reikalinga bent 500 kv. m universali sporto salė ir 200 kv. m kultūros ir bendruomenės veikloms pritaikytos patalpos su infrastruktūra. Tam ieškoma investuotojų, rengiami dokumentai viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimui. 

Kokie dar projektai, užtikrinantys vaikų gerovę, įgyvendinti?

Nuoširdžiai džiaugiuosi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje atliktais pastato vidaus modernizavimo darbais. Specialiųjų poreikių vaikų ugdymas jau vyksta šviesiose, moderniose patalpose. Vaikams įrengti dušai, tualetai. Pakeista ir šildymo sistema. Šio pastato modernizavimas kainavo beveik 115 tūkst. eurų. Iš jų 80 tūkst. eurų – Valstybės investicijų programos lėšos, beveik 35 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto lėšos. Sutvarkę pastato vidų imsimės ir išorės – bus rengiamas pastato išorės modernizavimo techninis projektas, šiuo metu vykdomos tam reikalingos viešųjų pirkimų procedūros.

Taip pat itin svarbus jau įgyvendintas projektas – higienos kambarys Kretingalėje. Tai puikus pavyzdys, kai atsižvelgiant į konkrečios seniūnijos poreikius, palyginti nedidelėmis lėšomis įgyvendinamas projektas, kuris teikia didžiulę naudą seniūnijos žmonėms. Savivaldybei skyrus 5,9 tūkst. eurų Kretingalės seniūnijos patalpose buvo įrengtas higienos kambarys, kur reguliariai lankosi apie 16 šeimų. Higienos kambaryje yra tualetas, dušo kabina, skalbimo mašina, nupirktos visos reikalingos priemonės. Šalia higienos kambario yra šilta sutvarkyta patalpa, kur galima pasidžiauti rūbus, palaukti, kol nusipraus kiti šeimos nariai, atsigerti arbatos, pažaisti stalo žaidimus. Toje pačioje patalpoje ir geros širdies Kretingalės seniūnijos gyventojų sunešti švarūs rūbai vaikams, suaugusiesiems. Tikiuosi, kad šis kambarys padės vaikams ir suaugusiesiems ugdytis asmens higienos įpročius, mažins atskirtį.

2018 m. Savivaldybės biudžete socialinei apsaugai numatyta 6,9 mln. eurų. Beveik milijonu eurų daugiau nei išleista 2017 m. Tikiu, kad didesnės lėšos leis ir toliau užtikrinti vaikų ir kitų pažeidžiamų visuomenės grupių gerovę.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.