Vokietijoje pasisemta patirties daugiabučių namų valdymo, priežiūros, renovacijos ir atliekų tvarkymo klausimais - Klaipedos-r.lt

2018 m. gegužės 25 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Vokietijoje pasisemta patirties daugiabučių namų valdymo, priežiūros, renovacijos ir atliekų tvarkymo klausimais

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas BANEVIČIUS su komanda buvo išvykęs į komandiruotę Vokietijoje, kurioje gilinosi į daugiabučių namų valdymo, priežiūros, renovacijos ir atliekų tvarkymo sritis. Apie tai, ką pavyko sužinoti ir kokia situacija šiose srityse Klaipėdos rajone, šį kartą ir kalbamės.

Visą savaitę Vokietijoje sėmėtės naujų žinių. Ar ši komandiruotė buvo naudinga?

Į Vokietiją vykome kartu su Turto valdymo skyriaus vedėju Audriumi Kampu, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėju Algirdu Ronkumi ir Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė. Šią komandiruotę organizavo Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai.

Komandiruotė buvo naudinga ne tik man, kuruojančiam šias sritis, bet ir Administracijos specialistams, kasdien susiduriantiems su įvairiausiomis problemomis. Vokietijos miestų pavyzdys įkvėpė, parsivežėmė naujų idėjų, praplėtėme akiratį. Daugiabučių namų valdymas, priežiūra, renovacija, atliekų tvarkymas – tai sritys, kurios svarbios kiekvienam rajono gyventojui. Komandiruotės metu lankėmės ne didmiesčiuose, o mažesniuose miesteliuose, kurie savo dydžiu primena Gargždus, todėl ir geroji patirtis, parsivežta iš Vokietijos, yra artimesnė, lengviau panaudojama, ne utopinė.

Kelionės metu vyko dalykiniai susitikimai su Vokietijoje veikiančių daugiabučių namų administravimo įmonių atstovais. Apsilankėme pas kolegas Liūbenau mieste. Čia susitikome su bendrovės „Wohnungsanbieter im Spreewald“ (WIS) generaliniu direktoriumi Michaeliu Jakobsu.  Bendrovės vadovas pasidalino patirtimi, kaip Liūbenau mieste daugiabučių namų gyventojams teikiamos būsto priežiūros paslaugos. Jis pristatė ne tik teikiamų paslaugų įvairovę, bet ir atskleidė būsto priežiūros tarifus, apžvelgė gyventojams svarbių paslaugų, tokių kaip aplinkos tvarkymas, būsto nuoma, techninė priežiūra, niuansus. Mūsų lankytuose miestuose daugiabučių gyventojai moka nuoma būstą valdančiai organizacijai, kuri rūpinasi tiek renovacija, tiek aplinkos puoselėjimu.

Rostoke mūsų delegaciją priėmė bendrovės „Wohnungsanbieter im Rostock“ (WIR) specialistai bei būsto priežiūros asociacijos „Wohnungswirtschaft Osteuropa“ atstovai, į susitikimą atvykę specialiai iš Berlyno. Kompanijos WIR ekspertai pristatė alternatyvias šilumos panaudojimo daugiabučiuose namuose galimybes bei parodė, kaip daugiabučiuose sėkmingai diegiami žaliosios energetikos ir kiti inovaciniai sprendimai. Iš tiesų, saulės kolektorius buvo galima išvysti ant beveik visų daugiabučių stogų. 

Kaip sekasi renovuoti būstus Gargžduose?

Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė valstybės paramą gavo tik 3 daugiabučiams namams renovuoti: Žemaitės g. 3, Klaipėdos g. 26 ir 42 namams. Tačiau pastebime, kad žmonės vis dažniau sutinka renovuoti daugiabučius namus, mato gerąjį pavyzdį, kai renovuojami šalia esantys namai. Šiuo metu Gargžduose 9 daugiabučių  namų savininkai yra priėmę sprendimus dėl atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo ir investicijų plano pasirengimo, o 3 daugiabučiams namams  jau parengti investicijų planai, kurie laukia savo eilės valstybės paramai gauti.

Iš viso Klaipėdos rajono savivaldybės parengtiems I ir II etapuose atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planams pritarė 18 daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai. Šiuo metu 17 namų užbaigta, o 1 daugiabučiui liko tik užbaigiamieji darbai.

Kokios naujienos atliekų tvarkymo srityje?

Siekiant pagerinti Klaipėdos rajono savivaldybės miestų komunalinio atliekų surinkimo ir rūšiavimo infrastruktūrą, sukurti jaukią, švarią ir saugią aplinką bei mažinti sąvartynuose šalinamų atliekų kiekius Gargždų mieste įrengta 10 pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių, kuriomis gyventojai galės pradėti naudotis nuo birželio 12 d. Nuo tos dienos bus šalinami senieji buitinių atliekų surinkimo konteineriai ir „varpeliai“. Dar 30 tokio tipo aikštelių yra projektuojama (Gargžduose – 18, Priekulėje – 10, Doviluose – 1, Agluonėnuose – 1). Pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelės pakeis šiuo metu esančius komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteinerius, kurie yra sudėti ant žaliųjų vėjų, pėsčiųjų takų. Įrengti pusiau požeminiai konteineriai leis palaikyti švarią aplinką bei skatins rajono gyventojus rūšiuoti atliekas.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS

  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.