PARAMA VERSLUI - Klaipedos-r.lt

PARAMA VERSLUI

Norėdami pradėti naują ar plėsti jau turimą verslą  galite pasinaudoti įvairiomis subsidijomis, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Verslo angelų parama ar kitomis programomis.

1. Subsidijos

Subsidija – tai valstybės ar savivaldybės institucijų bei kitų trečiųjų asmenų suteikiama finansinė parama, kurios nereikia grąžinti. Subsidijos gali būti skiriamos darbo užmokesčiui kompensuoti, naujų darbo vietų steigimui, projektams finansuoti, palūkanoms kompensuoti, verslininkų dalyvavimo parodose, mugėse, verslo misijose išlaidoms kompensuoti ir kt.

Subsidijas teikia:

I. Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendina smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programą.

II. Lietuvos darbo birža įgyvendina aktyvias darbo rinkos politikos priemones.
Lietuvos darbo birža teikia finansinę pagalbą darbdaviams steigiant naujas arba pritaikant esamas darbo vietas prie ieškančiojo darbo neįgalaus asmens poreikių; įdarbinant darbo biržoje registruotus darbingo amžiaus asmenis; remiantiems darbų įgūdžių įgijimo procesą.

III. UAB Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA).
Įprastas verslo finansavimo būdas yra banko ar kredito unijos paskola. Tačiau kredito įstaiga, priimdama sprendimą dėl paskolos suteikimo, iš Jūsų pareikalaus užstato. Jei Jums nepakanka užstato, šią problemą Jums gali padėti išspręsti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). INVEGA garantuoja bankui dalį SVV subjekto paskolos (iki 80 proc.) ir kompensuoja iki 50 proc. garantuotos paskolos palūkanų. Norint pasinaudoti INVEGOS teikiama paskolos garantija reikia kreiptis į kredito įstaigą ir derėtis dėl sąlygų. Paskolų palūkanos kompensuojamos tik tada, kai paskolos yra paimtos su INVEGA garantija.

3. Rizikos kapitalo priemonės

„Ko-investicinis fondas“ kartu su privačiais investuotojais investuoja į nepaskirsčiusias pelno labai mažas ir mažas įmones, veikiančias ne ilgiau kaip 5 metus po jų registracijos. Investicijos atliekamos tik į potencialiai gyvybingus projektus, galinčius sukurti numatytą investicijų grąžą ir užtikrinančius lengvai prognozuojamą pasitraukimą iš investicijų. Dalis fondų lėšų bus investuota sumanios specializacijos kryptyse. Privatūs investuotojai, kuriais galės būti rizikos kapitalo fondai arba ne mažiau kaip trijų verslo angelų komandos, bus investicijų iniciatoriai, galintys nuolat teikti pasiūlymus fondo valdytojui dėl investavimo į perspektyvias įmones.  Priemonės įgyvendinimui planuojam skirti iki 11,6 milijonų eurų Europos Sąjungos fondų ir iki 11 milijonų eurų nacionalinių lėšų. Taip  pat įgyvendinant šią priemonę planuojama pritraukti iki 14,4 milijono eurų privačių investicijų.

Daugiau informacijos: http://www.koinvest.lt

„Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“ skirtas skatinti mokslo ir studijų institucijose generuojamų idėjų perdavimą verslui (komercializavimą) bei užtikrinti lengvesnį kapitalo pasiekiamumą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuriančioms produktus aukštųjų technologijų sektoriuose. Priemonės įgyvendinimo metu labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms bus pasiūlyta ekspertų pagalba identifikuojant komercinį potencialą turinčias inovatyvias technologijų idėjas, finansavimas ir palaikymas jas įgyvendinant.  Priemonės įgyvendinimui planuojam skirti iki 14,8 milijonų eurų nacionalinių lėšų. Taip  pat įgyvendinant šią priemonę planuojama pritraukti Įgyvendinant šią priemonę planuojama pritraukti iki 15 milijono eurų privačių investicijų. Šiuo metu atrinktas fondo valdytojas „Robos Capital“ pradėjo privačių lėšų pritraukimo į fondą procesą, kurį tikimasi baigti iki 2017 m. rugsėjo mėnesio.

Daugiau informacijos: http://invega.lt/lt/rizikos-kapitalo-investicijos

Baltijos inovacijų fondas (BIF) – tai investicinis fondų fondas, skirtas paskatinti trijų Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) rizikos kapitalo  rinkų vystymąsi. Fondo investicijos orientuotos į Baltijos regione veikiančias didelį augimo potencialą turinčias įmones. Šiuo metu per BIF yra atrinkti šie fondų valdytojai: BaltCap Private Equity Fund II – fondo dydis kartu su pritrauktomis privačiomis lėšomis siekia 81,5 mln. EUR; BPM Mezzanine Fund – fondo dydis kartu su pritrauktomis privačiomis lėšomis siekia 70 mln. EUR; Livonia Partners Fund – fondo dydis kartu su pritrauktomis privačiomis lėšomis siekia 72,7 mln. EUR; Karma Ventures Fund – fondo dydis kartu su pritrauktomis privačiomis lėšomis siekia 43 mln. EUR; BaltCap Growth Fund – tikėtinas fondo dydis – 40,8 mln. eurų (privačių lėšų pritraukimo procesas yra tęsiamas).

Daugiau informacijos: http://www.eif.org/what_we_do/resources/BIF/index.htm

4. Dalinis palūkanų kompensavimas

Tai priemonė, pagal kurią yra dalinai kompensuojamos garantuotų ir negarantuotų  paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sandorių palūkanos kompensavimas toms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (toliau – MVĮ), kurios yra gavusios paskolas arba pasirašiusios finansinės nuomos (lizingo) sutartis. Priklausomai nuo finansavimo sandorio tipo, MVĮ kompensuojama nuo 50 iki 95 proc. per 36 mėn. laikotarpį finansų įstaigoms sumokėtų palūkanų, pramonėms įmonėms kompensuojama iki 100 proc. palūkanų, sumokėtų per 60 mėn. laikotarpį.

Daugiau informacijos http://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas


Informaciją rengia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas tel. (8 46) 471 947, mob. (8 671) 25681 el. paštas: mantas.virbauskas@klaipedos-r.lt, adresas: Kvietinių g. 5, Gargždai (Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras).


 

Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-26 08:55:03
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203