Kaip sulaukti 100 metų? Garbingą jubiliejų atšventusi jakiškė Stasė Žiužnienė išduoda: „Nebūkite pikti ir godūs, nepavydėkite svetimiems. Kaip yra, taip ir gyvenkite, – visko užteks“.

Su dukros Laimos šeima Jakuose gyvenanti 100-metė stebina energija, gera nuotaika bei puikiu humoro jausmu. Ir artimieji, ir Sendvario seniūnė Loreta Urbutė patvirtino, kad Staselę visi tik geru žodžiu mini. Senolė vis dar aktyviai dalyvauja įvairiose bendruomenės veiklose, eina giedoti. Su džiaugsmu ji sutiko gražaus jubiliejaus proga pasveikinti atvykusius giminaičius, Klaipėdos rajono mero pavaduotoją Violetą Riaukienę ir kitus svečius.

Ilgaamžė kilusi iš tuometinio Kulių valsčiaus, užaugo penkių vaikų šeimoje. Pati susilaukė trijų atžalų. Visą gyvenimą dirbo siuvėja. „Ponios atvykdavo užsisakyti suknelių“, – prisimena artimieji. Visgi likimas pamėtėjo ir skaudžių išbandymų.

„Baisus dalykas karas. Kartą pagalvojau, kad pro šoną keistos baltos bitės zvimbia – iš tikrųjų kulkos skriejo...“ – prisiminimais dalijosi Stasė Žiužnienė, kurios mylimasis buvo partizanas, slėpėsi miške. O ji partizanams siūdavo drabužius. Ne vienus metus Staselei teko praleisti tremtyje, o po to iš naujo kabintis į gyvenimą, tačiau, pasak šeimynykščių, senolė apie negandas nemėgsta kalbėti – mieliau visus džiugina pozityviomis emocijomis. 

Šypsena visada puošia ir 90-ąjį jubiliejų atšventusios Kretingalės gyventojos Irenos Butkienės veidą. Senolė su dviem broliais ir keturiomis seserimis augo netoli Šiūparių buvusiame Gudavo kaime, kur dabar įsikūręs Jurjonų kaimas. Moteris užaugino dvi dukteris, 33-ejus metus pradirbo pradinių klasių mokytoja.

„Jei kas priimtų, ir dabar dar galėčiau eiti dirbti“, – juokavo guvi jubiliatė.

Kretingališkė Irena Butkienė atšventė gražų 90-ąjį jubiliejų.


Klaipėdos rajono savivaldybės informacija