Dėl išmokų, socialinių paslaugų ir paramos - Klaipedos-r.lt

Dėl išmokų, socialinių paslaugų ir paramos

Ar nedirbanti nėščia moteris gali gauti kokias nors išmokas?


Moteriai, kuri neturi teisės į motinystės išmoką iš Sodros, likus 70 dienų iki numatomos gimdymo datos išmokama vienkartinė  250 Eur išmoka. Dėl jos reikia kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją.

 

Kokia išmoka mokama gimus vaikui? Ar visoms šeimoms ji gali būti mokama?


Gimus vaikui vienam iš vaiko tėvų išmokama 11 VRP ( 429 Eur) vienkartinė išmoka neatsižvelgiant į šeimos pajamas.

 

Kokia išmoka mokama jei šeimoje gimsta daugiau nei vienas vaikas?


Gimus dvynukams, kiekvieną mėnesį iki kol vaikams sukaks 2 metai,  vienam iš tėvų mokama  156 Eur dydžio išmoka, trynukams – 312 Eur, gimus kiekvienam paskesniam – dar po 156 Eur per mėnesį.

 

Kam mokami „vaiko pinigai“ ir kokio dydžio yra ši išmoka?


60 Eur per mėnesį dydžio Išmoka vaikui mokama kiekvienam vaikui iki 18 m. (jeigu mokosi pagal bendrojo ugdymo programą – iki 21 m.). papildoma 40 Eur išmoka mokama negalią turintiems  vaikams ir vaikams iš gausių arba nepasiturinčių šeimų (kur pajamos vienam šeimos nariui nesiekia 250 Eur per mėnesį).

 

Į kokią paramą gali pretenduoti studentai, auginantys vaikus?


Išmoka besimokančio, studijuojančio asmens vaiko iki 2 m. priežiūrai – 234 Eur per mėnesį (yra papildomų sąlygų).

 

Kur kreiptis norint gauti socialines paslaugas?


Į seniūniją ( pagal deklaruotą ar gyvenamąją vietą). Pirminį asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato socialinio darbo organizatoriai seniūnijose.

 

Ar socialinės paslaugos yra mokamos?


Taip. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui teikiamos socialinės paslaugos rūšį. Esant būtinybei, mokėjimo dydis gali būti sumažinamas arba nuo mokėjimo atleidžiama.

 

Kada turi būti išmokėtos socialinės išmokos?


Dauguma socialinių išmokų mokamos kiekvieno mėnesio 10-15 dienomis. Išmoka gimus vaikui mokama ne vėliau kaip po 10 dienų nuo prašymo priėmimo, paramos mirties atveju išmoka – per parą nuo prašymo priėmimo.  

 

Kada bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę gauti socialinę pašalpą?

 

Bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jei kreipimosi metu:

  • nuosavybės teise turimo turto vertė neviršija turto vertės normatyvo;
  • pajamos vienam asmeniui yra mažesnės už valstybės remiamų pajamų dydį (125 Eur) (toliau – VRP);
  • kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka bent vieną iš Paramos nepasiturintiems asmenims įstatyme numatytų sąlygų.

 

Kur kreiptis dėl socialinių išmokų ir kompensacijų?


Klaipėdos rajone savivaldybės gyventojų prašymai priimami jų deklaruotos arba faktinės gyvenamosios vietos seniūnijose.

 

Kokią kitą socialinę paramą gali suteikti savivaldybė?

 

Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka iš savivaldybės biudžeto lėšų socialinė parama skiriama vienkartinė, tikslinė, periodinė, sąlyginė pašalpa; apmokama skola už būstą. Piniginė parama skiriama ir skurdo, benamystės, ligos, neįgalumo, stichinės nelaimės ir kitais atvejais. Bet kokiu atveju pirmiausia siūlome kreiptis į gyvenamosios vietos seniūnijos socialinio darbo organizatorių.

 

Koks socialinės pašalpos dydis?


1. Socialinės pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui, turinčiam teisę ją gauti, sudaro 100 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų vienam gyvenančiam asmeniui (125 Eur) ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį (pvz., jei asmens pajamos 100 Eur per mėnesį, socialinės pašalpos dydis – 25 Eur per mėnesį).

2. Socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims:

  • pirmam bendrai gyvenančiam asmeniui – 100 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
  • antram bendrai gyvenančiam asmeniui – 80 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
  • trečiam ir paskesniems bendrai gyvenantiems asmenims – 70 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-05 13:23:00
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304