Prie šiukšlių konteinerių riogsanti sena buitinė technika, baldai ar statybinės atliekos gyvenviečių nepuošia. Ir nors Klaipėdos rajone yra ne viena didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė, gyventojai neatsisako įpročių šias atliekas palikti ne vietoje arba į konteinerius mesti netinkamas. Nuo pirmadienio Klaipėdos rajone prie šiukšlių konteinerių veikia 22 vaizdo stebėjimo kameros, kurios, tikimasi, primins gyventojams, kad taisyklių būtina laikytis.

Kameros – vis kitur

Prie konteinerių paliktos atliekos ne tik padaro netvarką, bet gali būti pavojingos žmonių sveikatai, teršia aplinką, be to, prie užgriozdintų konteinerių sunku privažiuoti atliekų išvežimo transportui.

„Tikiuosi, vaizdo stebėjimo kameros pasitarnaus kaip puiki prevencijos priemonė ir žmonės atkreips dėmesį į netinkamus savo veiksmus“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Pasak vicemerės, praėjusią savaitę bendras veiklos planas, kaip užtikrinti prevenciją, aptartas su Viešosios  tvarkos skyriaus ir kitais Savivaldybės atstovais bei su Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininku Ramūnu Stasiuliu.

VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus pasakojo, kad vaizdo stebėjimo kameros pastatytos ne tik Gargžduose, bet ir kitose Klaipėdos rajono gyvenvietėse.

„Kameros įrengtos ir Priekulėje, Vėžaičiuose, Karklėje prie Olando Kepurės. Tačiau tai nereiškia, kad jos visada čia ir stovės. Rajone prie konteinerių iš viso pastatyta 40 stulpų, tad kamerų vietą bus galima keisti – po kurio laiko perkelti kitur“, – teigia R. Martinkus.

VšĮ „Gargždų švara“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Daubaris patikino, kad šią savaitę prie konteinerių buvo atlikta kapitalinė tvarka, o seniūnijos paprašyta išvežti žaliąsias atliekas, taigi dabar iš karto matyti, kur atsirado naujų ne vietoje paliktų šiukšlių.

„Kiekvieną dieną kamerų įrašai yra peržiūrimi, nustatomi pažeidėjai, sutvarkomos vietos, kur palikta atliekų“, – teigia R. Daubaris. 

 

Tikslas – atsakingas elgesys

R. Martinkus atkreipė dėmesį, kad kameros įrengtos ne siekiant bausti gyventojus, o priešingai – norint paskatinti elgtis sąmoningai ir apgalvotai, nes tik nuo mūsų pačių priklauso, ar gyvensime tvarkingoje ir švarioje aplinkoje. Visgi pažeidėjų netrūksta – jau pirmąją savaitę už netinkamą atliekų atsikratymą surašyta 17 protokolų. Beje, prasižengiant pakartotinai bauda gali siekti ir 600 eurų.

Vaizdo stebėjimo kamerų nauda neabejoja prie vienos iš jų sutiktas gargždiškis Edmundas, patikinęs, kad pats visada šiukšlėmis atsikrato pagal nustatytas taisykles.

„Labai teisingai, seniai reikėjo taip padaryti“, – naujove džiaugėsi vyras.

Naujosios kameros – šiuolaikiškos ir pažangios. Pažeidėjus galima užfiksuoti net naktį, vaizdą galima stebėti tiek realiu laiku, tiek peržiūrėti įrašus, o pastebėjus pažeidimą darantį asmenį, jį galima perspėti per garsiakalbį. Apie tai, kad teritorija filmuojama, gyventojus įspėja ant stulpų užklijuoti perspėjimai. R. Martinkus informavo, kad kameros atsiėjo per 26 tūkst. eurų, o stulpai kainavo kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų.

Taip pat per rugpjūčio mėnesį prie konteinerių bus pastatyti stendai su aktualia informacija – kur yra artimiausios atliekų surinkimo aikštelės, kokių atliekų į konteinerius mesti negalima. Šią informaciją galima rasti ir interneto svetainėje www.gargzdusvara.eu.

Didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų aikštelės Klaipėdos rajone:

Gargždų didelių gabaritų surinkimo aikštelė – Statybininkų g. 9, Gargždai;

Glaudėnų didelių gabaritų aikštelė – Šalteikių g. 20, Glaudėnų k.;

Vėžaičių didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė – Ąžuolo g. 54, Vėžaičiai.