Finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms - Klaipedos-r.lt

Finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms
Klausimais dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms konsultuoja
Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Inesa Vytienė ([email protected]).


1. Iš SPIS sistemos gavau pranešimą, kad nėra lėšų. Parašyta, kad eilės Nr. 149. Ką tai reiškia?

Atsakymas: Lėšos yra apyvartoje. Kasdien yra išduodamos pažymos, kai tik atsiranda lėšų.

Lėšos grįžta, kai kažkuriai šeimai bankas/unija nebesuteikė kredito, šeima nusprendė nebeįsigyti būsto, šeima būstą įsigijo už mažesnę kainą nei 87 000 Eur ir t.t. Pinigai, kurie buvo rezervuoti šeimoms ir nepanaudoti, grįžta atgal į lėšų „krepšelį“ ir pažyma išduodama šeimai, kuri laukia eilėje pirmu Nr.


2. Ar aš gausiu šiemet pažymą, ar bus lėšų?

Atsakymas: Tai priklausys nuo to, kiek prieš Jus stovinčios šeimos, sudarys būsto pirkimo sandorių ir už kokią sumą pirks būstus.

 

3. Kiek Klaipėdos rajone yra eilėje jaunų šeimų, laukiančių pažymos įsigyti būstą pagal LR finansinės paskatos įstatymą?

Atsakymas: Eilė yra viena visoje Lietuvos Respublikoje, ji neskirstoma rajonais.

 

4. Kodėl kai pateikiau prašymą eilės Nr. buvo 149, o dabar 154?

Atsakymas: Šeimos, kurios yra jau pasinaudojusios finansine paskata ir įgijusios būstą, gimus vaikui, jos teikia prašymą papildomiems 5 proc. finansinei paskatai. Šie prašymai „eina“ į eilės priekį.

 

5. Kai pateikiau prašymą, mano eilės Nr. buvo 86, o dabar SPIS sistemoje nebematau jokio numerio?

Atsakymas: tai reiškia, kad artimiausiu metu Jūsų šeimai bus suformuota pažyma finansinei paskatai.

 

6. Jei iš SPIS sistemos gauname pranešimą, kad Jūsų eilės Nr. 149, ar tai reiškia, kad mes gausime pažymą finansinei paskatai?

Atsakymas: Taip, jei iki to laiko, kai jūs būsite eilėje pirmu Nr. ir Jums bus formuojama pažyma, nepasikeis šeimos statusas (skyrybos), ar jūs neįsigysite būsto.

 

7. Jei jau mes įsigijome būstą, bet nebuvom pasinaudoję finansine paskata, ar mums negali kompensuoti?

Atsakymas: Ne.

 

8. Jei jau mes įsigijome (ar turime paveldėję ar kitaip įgiję) būstą, bet nebuvom pasinaudoję finansine paskata, o dabar jį parduotume ir pirktume Klaipėdos rajone, ar galėtume pasinaudoti finansine paskata?

Atsakymas: Ne, ši paskata yra jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą, išskyrus:

8.1.  Jei Jūsų vienu metu turimų/turėtų būstų bendrojo ploto vienam asmeniui tenka mažiau nei 14 kv. m.

8.2.  Jei Jūsų turimų/turėtų būstų nusidėvėjimas yra didesnis nei 60 proc. Tokiu atveju teikdami prašymą SPIS sistemoje turite pridėti VĮ Registrų centro išduotą pažymą apie turto nusidėvėjimą. Kai kada šis nusidėvėjimas yra parašytas VĮ Registrų centro duomenų bazės išraše ‒ tada papildomos pažymos nereikia.

 

9. Jei gauname pažymą, kad gauname paramą, ją aktyvuojame banke, per kiek laiko po aktyvavimo reikia pasirašyti paskolos sutartį? 

Atsakymas: per 4 mėnesius.

 

10. Nusižiūrėto namo statybų pabaiga numatoma tik kitų metų vasaros pabaigoje, tai kaip suprantu, pildyti paraišką pažymai būtų dar labai anksti? 

Atsakymas: Įstatymas leidžia įsigyti nebaigtos statybos būstą, bet jūs klauskite banko/kredito unijos, ar Jums finansuos tokį pirkinį. Kiekvienai šeimai tai individualu. Jei finansuos tik priduotą 100 proc. namą/butą, tada per anksti teikti prašymą, na, o jei finansuos nebaigtą statinį ‒ tada taip, teikite prašymą.

 

11. Jei perkame  80 proc. baigtą namą ir paskatą imame namo statybai, ar yra terminas, per kiek laiko reikia priduoti namą 100 proc.? 

Atsakymas: Užbaigimo terminus Jūs aptariate su banku/kredito unija ir šie terminai bus įrašyti  Jūsų ir banko/unijos pasirašytoje sutartyje.


12.  Ar parama kredito davėjui pervedama, kai namas visiškai pabaigtas, ar anksčiau?

Atsakymas: Kai būstas bus priduotas 100 proc., tai per 4 mėnesius nuo būsto pridavimo.

 

13. Mūsų pažyma aktyvuota, tačiau pasikeitė adresas, t. y. turėjo būti Kovo g. 23 A, o pažymoje yra Kovo g. 23. Ką daryti, nes bankui/unijai netinka?

Atsakymas: Laisva forma parašote prašymą ir siunčiate savivaldybe@klaipedos-r.lt

 

14. Jei jau turime įsigiję būstą su paskola kitoje šalyje, ar galime pasinaudoti finansine paskata Klaipėdos rajone?

Atsakymas: Finansinė paskata skirta jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą.

 

15. Kodėl mano prašymas buvo atmestas, nurodant, jog nesame deklaravę turto? Mes neturime jokio turto.

Atsakymas: Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme yra numatyta prievolė, nepriklausomai nuo to, ar šeima turi turto, ar ne, ji privalo VMI deklaruoti turtą, forma FR0001.

 

16. Kodėl mano prašymas buvo atmestas, nurodant, jog nesame deklaravę turto? Mes kiekvienais metais deklaraciją pildom ir mums grąžina pinigus.

Atsakymas: : Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme yra numatyta prievolė, nepriklausomai nuo to, ar šeima turi turto, ar ne, ji privalo VMI deklaruoti turtą, forma FR0001. Tai nėra ta pati pajamų deklaracija (GPM), kurią jūs teikiate kasmet.

 

17. Jei aš turiu žemės (sodo sklypą su/be namelio, viešbutį ar kitą negyvenamosios paskirties turtą), ar galiu kreiptis ir pretenduoti į finansinę paskatą?

Atsakymas: Taip


18. Kokios turi būti pajamos, kad gaučiau finansinę paskatą?

Atsakymas: Jūs turite kreiptis į banką/kredito uniją ir išsiaiškinti, ar gautumėt paskolą būstui įsigyti ir kiek gautumėt lėšų. Savivaldybė netikrina Jūsų pajamų.

 

19. Jei gyvename su tėvais ir jie turi butą/namą, ar mes galime pretenduoti į finansinę paskatą?

Atsakymas: Taip. Tėvai nėra Jūsų šeimos nariai (nebent tai nustatyta teismo sprendimu)  ir Jūsų tėvų turtas nėra Jūsų turtas. Šeima ‒ tai Jūs, Jūsų sutuoktinis (-ė), Jūsų nepilnamečiai vaikai.

 

20. Aš nesu vedęs (ištekėjusi) ir noriu dabar gauti finansinę paskatą ir kad įsigytas turtas priklausytų tik man (pvz., skyrybų atveju). Ar galiu pasinaudoti finansine paskata?

Atsakymas: Finansinė paskata skiriama jaunoms šeimoms (sutuoktiniams) ar vienišiems asmenims, auginantiems nepilnamečius vaikus. Vienam gyvenančiam asmeniui (jei nėra santuokos ir/ ar neturi nepilnamečių vaikų) ji neteikiama.

 

21. Jei esu neįgalus (ar šeimoje yra asmuo su negalia), ar nėra papildomų lengvatų?

Atsakymas: Ne.

 

22. Ar mūsų šeima turi prisideklaruoti Klaipėdos rajone, kad galėtume čia įsigyti būstą pasinaudojant finansine paskata?

Atsakymas: Ne. Svarbu, kad būtumėt deklaravę gyvenamąją vietą LR.

 

23. Jei mes dirbame užsienyje, čia įsigyjame būstą su finansine paskata, ar privalome gyventi tame būste nuolat?

Atsakymas: Ne, Jūs galite gyventi ir dirbti ten, kur Jūs patys pageidaujate.

 

24. Ar privalome deklaruoti savo gyvenamąją vietą įsigytame būste Klaipėdos rajone?

Atsakymas: Puiku ir pilietiška deklaruoti savo gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone įsigytame būste. Savivaldybės biudžetas pildosi ir iš Jūsų pajamų, o Jūs tikrai norėsite savo gyvenamojoje vietoje turėti prižiūrėtus kelius, apšvietimą, vaikų darželį ar mokyklą. Tad padėkite tai savivaldybei, kurioje planuojate gyventi. 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-05 14:07:27
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304