Kaip ir kiekvienais metais, Klaipėdos rajone Nacionalinis diktantas buvo rašomas ne vienoje salėje, o ir J. Lankučio viešosios bibliotekos filialuose: Gargžduose, Agluonėnuose, Dauparuose, Dituvoje, Drevernoje, Endriejave, Girkaliuose, Lapiuose, Pėžaičiuose, Vėžaičiuose. Į Savivaldybės salę pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinių atėjo 7 Administracijos darbuotojai, bibliotekoje Gargžduose diktantą rašė 11 pačių įvairiausių profesijų konkurso dalyvių: dvi mokytojos, policininkas, techninės priežiūros vadovas, buhalterė, administratorė, autorinių teisių specialistė, fotografė ir netgi mokinė. Iš viso konkurse dalyvavo 42 suaugę žmonės.

Diktantas taip pat buvo rašomas daugelyje rajono mokyklų.

Pasak dalyvių, šį kartą diktantas nebuvo labai sunkus, tiktai ilgokas. Abejonių sukėlė žodžių švokšti, šaldamas rašyba, kai kas suabejojo, ar Užupio gatvė rašytina iš didžiosios raidė – juk ne visi vilniečiai ir ne visi žino šį Vilniaus mikrorajoną.

Laukiame diktanto rezultatų žygiuodami į Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį,  ̶  su savo sena, labai gražia ir, tikėkime, ilgus amžius gyvuosiančia lietuvių kalba!   Tačiau Birutės Jonuškaitės tekstas ‚Milinė“ – iš tiesų romantiškas, įkvepiantis ir verčiantis susimąstyti.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija