Santuokos - Klaipedos-r.lt

Santuokos
  1. Ar galime registruoti santuoką Klaipėdos rajone, jei abu esame deklaravę gyvenamąją vietą ne Klaipėdos rajone?

Santuoką galima registruoti bet kuriame Civilinės metrikacijos skyriuje nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

  1. Ar prašymas įregistruoti santuoką priimamas tik tame Civilinės metrikacijos skyriuje, kuriame bus registruojama santuoka? Ar galime pateikti prašymą santuokai registruoti Klaipėdos rajono Civilinės metrikacijos skyriuje, nors santuokos registravimas vyks kitame mieste?

Prašymą turite pateikti tame Civilinės metrikacijos skyriuje, kuriame ketinate registruoti santuoką.

  1. Ar gali santuokos prašymą pateikti vienas asmuo?

Ne, prašymą santuokai registruoti turi pateikti abu ketinantys susituokti asmenys, atvykę  į Civilinės metrikacijos skyrių.

  1. Ar galima pateikti prašymą įregistruoti santuoką internetu?

Galimybės pateikti prašymą įregistruoti santuoką internetu nėra. Yra tik galimybė pateikti prašymą patikrinti norinčių susituokti asmenų duomenis, prieš paduodant prašymą įregistruoti santuoką. Pateikus šį prašymą internetu, vis tiek abu asmenys privalės atvykti į Civilinės metrikacijos skyrių pateikti prašymą santuokai registruoti, tačiau užtruks trumpiau, nes duomenys bus patikrinti iš anksto.

  1. Planuoju tekėti už užsieniečio ir norėčiau pasilikti jo pavardę (baigiasi -a galūne). Ką reiktų daryti, kad galėčiau pasilikti originalią vyro pavardę?

Jei santuoką registruosite su užsienio valstybės piliečiu – galima pasilikti originalią vyro pavardę.

  1. Kur reikėtų kreiptis ruošiantis tuoktis užsienio valstybėje?

Siūlome kreiptis į tos valstybės, kurioje ketinate sudaryti santuoką kompetentingą instituciją. Kiekvienoje valstybėje santuokos registravimo tvarka ir sąlygos yra skirtingos.

  1. Kur  kreiptis Lietuvoje įregistravus santuoką užsienio valstybėje?

Įregistravus santuoką užsienio valstybėje, ją reikia įtraukti į apskaitą Lietuvoje. Tai padaryti galite bet kuriame Civilinės metrikacijos skyriuje, pateikę prašymą, santuokos įregistravimą patvirtinantį dokumentą (santuokos liudijimą, santuokos sudarymo įrašo išrašą, formą B pagal Konvenciją ar kitą dokumentą) bei abiejų sutuoktinių asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti ar patvirtinti pažyma „Apostille“, jeigu Lietuvos tarptautinės sutartys, Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-04 13:26:34
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304