Dėl traktorių, savaeigių mašinų, priekabų ir puspriekabių registravimo - Klaipedos-r.lt

Dėl traktorių, savaeigių mašinų, priekabų ir puspriekabių registravimo

Ar yra privaloma registruoti visus traktorius?


Traktoriai, eksploatuojami uždarose teritorijose ir nedalyvaujantys kelių eisme, gali būti neregistruojami.

Ar norint užregistruoti traktorių reikia kreiptis į savivaldybę pagal deklaruotą gyvenamąją vietą?


Traktoriai registruojami nepriklausomai nuo traktoriaus savininko gyvenamosios vietos ar buveinės registravimo vietos. Įregistruojant kitos savivaldybės teritorijoje esantį traktorių arba keičiant jo registro duomenis, traktoriaus duomenis patikrina savivaldybės darbuotojas pagal traktoriaus buvimo vietą.

 

Ar yra registruojami savadarbiai traktoriai?


Iš atsarginių dalių ir agregatų surinkti traktoriai neregistruojami, išskyrus savadarbes priekabas ir puspriekabes, kurios registruojamos, jeigu atitinka Fizinių asmenų surinktų traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir traktorių priekabų, naudojant serijinės gamybos technikos agregatus, junginius ir detales, konstrukcijos techninius reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijos.

Kokie papildomi dokumentai būtini norint įregistruoti savadarbę priekabą?


Įregistruojant iš atsarginių dalių ir agregatų surinktą priekabą turite pateikti Valstybinės mašinų bandymo stoties išvadas dėl jos atitikties.

Per kiek laiko reikia perregistruoti traktorių?


Traktoriaus savininko arba daiktinių teisių į traktorių pasikeitimo atveju traktorių įsigijęs asmuo registro duomenis turi pakeisti iki traktoriaus eksploatacijos pradžios, bet ne vėliau kaip per mėnesį nuo įsigijimo dienos.

Ką daryti pametus registracijos dokumentą?


Praradęs registravimo dokumentą ir (arba) valstybinio numerio ženklą, registruojantis asmuo papildomai pateikia raštišką paaiškinimą. Vietoj prarasto registravimo dokumento išduodamas naujas registracijos liudijimas. Veiksmai, atliekami išduodant naują valstybinio numerio ženklą ir (ar) naują registracijos liudijimą vietoj prarastų, laikomi registro duomenų keitimu. Prarasti registravimo dokumentai ir valstybinio numerio ženklai laikomi negaliojančiais nuo tos dienos, kai savivaldybės administracija gauna pranešimą apie jų praradimą.

Kada reikia/galima išregistruoti traktorių?


Traktorių ar kitą žemės ūkio techniką reikia/galima išregistruoti, kai baigiasi laikinos registracijos terminas; savininkas numato traktoriaus toliau neeksploatuoti; traktorius parduodamas ar kitu būdu perduodamas užsienyje gyvenančiam fiziniam asmeniui ar užsienyje esančiam juridiniam asmeniui; traktoriaus savininkas išvyksta gyventi į užsienį.

Kokia technika yra registruojama savivaldybėse?


Traktoriai, savaeigės žemės ūkio ir kitos savaeigės mašinos, kurių variklio galia viršija 8 kW, taip pat jų priekabos ir puspriekabės.

Ar galima gauti pažymą apie techniką, registruotą kito asmens vardu?


Taip, paveldėjimo atveju, reikalingi paveldėjimą įrodantys dokumentai, kitais atvejais  ̶  atstovavimo sutartis.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-05 13:14:06
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304