Tęsiant vizitų Klaipėdos rajono seniūnijose ciklą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai lankėsi Kretingalės seniūnijoje. Čia su gausiai susirinkusiais gyventojais aptarti laukiantys darbai, išklausyti rūpesčiai ir pasiūlymai, priimti sprendimai.

Gražės Klaipėdos gatvė Kretingalėje

Svarbiausia naujiena, kuria su gyventojais pasidalijo Savivaldybės vadovai – apie kapitalinį per Kretingalės miestelį einančios Klaipėdos gatvės remontą. Čia planuojama asfalto dangą atnaujinti beveik pusantro kilometro ruože, įrengti takus, vandens nuvedimo ir apšvietimo tinklus. Jau pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos automobilių kelių direkcija, tad netrukus prasidės ir projektavimo darbai. Gyventojai prašomi aktyviai dalyvauti būsimuose projekto pristatymuose, kuriuose projektuotojams galės teikti ir savo siūlymus. Visi pokyčiai gatvėje numatomi baigti per dvejus metus.

Gyventojus domino ir Klaipėdos miesto užmojai Kretingalės seniūnijoje įrengti civilines kapines. Pasak Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, į bendruomenės nuomonę tikrai bus atsižvelgta – kapinės pieš gyventojų valią nebus įrengiamos ten, kur pastaroji nepritaria. Tačiau gyventojai sutiko priimti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovus, kurie į Kretingalę žada atvykti su alternatyviais pasiūlymais, ir išklausyti jų argumentų.

„Tai, kad Klaipėda atliko galimybių studiją, yra gerai. Joje nurodyta gerokai daugiau nei kelios galimos kapinių įrengimo vietos. Jau dabar rajone susiduriama su laidojimo vietų trūkumu, todėl kažkur kapines vis tiek reiks įrengti. Be abejo, mes, kaip Savivaldybės vadovai, palaikysime jūsų, kretingališkių, poziciją“, – neslėpė meras Bronius Markauskas.

Seniūnijos kelių priežiūra – pagal eilę

Plikių, Girkalių, Kalotės kaimų gyventojams rūpėjo išgirsti ir planus dėl šiose gyvenvietėse esančių gatvių, šaligatvių atnaujinimo. Lėšos kiekvienai seniūnijai jos keliams, pėsčiųjų takams prižiūrėti ir remontuoti, automobilių stovėjimo aikštelėms įrengti yra skiriamos pagal gyventojų skaičių ir turimų kelių ilgį.

Nepaisant to, kad Savivaldybės biudžetas šiemet didėja rekordiškai – net 10 milijonų eurų, poreikis kelių priežiūrai visame rajone yra net penkis kartus didesnis, nei leidžia finansinės galimybės. Kasmet seniūnai, pasitarę su bendruomenėmis, teikia prioritetinį darbų sąrašą, kurį patvirtinus pradedami įgyvendinti numatyti darbai.

Savivaldybė planuoja dar šiais metais parengti tvarką dėl dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo. Tokiu būdu patys seniūnijos gyventojai galėtų priimti sprendimus, kam skirti prioritetą – kokią gatvę asfaltuoti, kur pirmiausiai reikia šaligatvio ar apšvietimo.

Svarbiausia – saugumas prie ugdymo įstaigų

Gyventojus domino ir gatvių apšvietimo klausimai. Šių metų biudžete apšvietimo plėtrai rajone yra numatyta per 105 tūkst. eurų. Tai – nauja priemonė, kurios iki šiol nebuvo. Be to, šiuo metu ruošiama dokumentacija projektui, skirtam apšvietimo sistemoms rajone atnaujinti. Statybos ir kelių priežiūros skyrius renka informaciją apie būtiniausių vietų apšvietimo poreikį visose seniūnijose. Prioritetas bus teikiamas apšvietimo prie mokyklų ir darželių įrengimui.

Žmonės pageidauja ir saugaus eismo kalnelių, ypač prie ugdymo įstaigų. Tam, kad juos būtų galima įrengti, reikia turėti visų šalia gyvenančių sutikimus ir raštu kreiptis į Savivaldybės Saugaus eismo komisiją.

Spręs švietimo klausimus

Susitikimo metu kalbėta ir apie vietų trūkumo Kretingalės lopšelyje-darželyje sprendimą. Savivaldybė mato galimybę iš darželio priešmokyklinio amžiaus vaikus iškelti į Kretingalės pagrindinę mokyklą, pritaikius ten esančias technologijų klasės patalpas. Be to, įrengus patalpas mokykloje, ikimokyklinukų skaičius gali sumažėti ir Girkaliuose.

Tėvai norėtų, kad Kretingalėje atsirastų užimtumo galimybės vaikams iš socialiai rizikingų ir dirbančių šeimų, kurios neturi sąlygų užimti vaikų papildoma neformalaus ugdymo veikla, nes trūksta būrelių. Pasak mero, Kretingalė yra prioritetinė teritorija ateityje atsiradus galimybėms steigti vaikų dienos centrą ar visos dienos mokyklą. Be to, svarstoma ir idėja miestelyje įkurti Gargždų muzikos mokyklos filialą.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija