Dėl ūkio, valdos registravimo, pasėlių deklaravimo - Klaipedos-r.lt

Dėl ūkio, valdos registravimo, pasėlių deklaravimo

Noriu užregistruoti ūkininko ūkį. Ką turėčiau daryti?


Ūkininko ūkiai registruojami ir išregistruojami Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriuje pagal ūkininko turimos žemės buvimo vietą. Prašymą įregistruoti ūki pateiksite atvykę į Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių arba elektroniniu būdu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų (www.epaslaugos.lt).

Privalomi duomenys registruojant ūkininko ūkį:

  • Ūkininko duomenys – fizinio asmens kodas, vardas ir pavardė, gyvenamosios vietos adresas, telefono Nr., el. pašto adresas.
  • Pasirengimą ūkininkauti nurodantys duomenys (išsilavinimas žemės ūkio srityje arba baigti pasirengimo ūkininkauti kursai, arba turėti 3 metų darbo stažą  žemės ūkyje, jeigu tai  asmuo vyresnis nei 50 m.).
  • Ūkio adreso duomenys – žemės sklypo unikalus Nr. ar valstybinės žemės ploto duomenys. Žemės sklypo paskirtis turi būti žemės ūkio arba miškų ūkio, arba vandens ūkio.
  • Pagrindinė veikla – pasirenkama iš klasifikatoriaus (EVRK 2 red.). Pagrindinė veikla pasirenkama tik iš klasifikatoriaus A sektoriaus.
  • Kiti duomenys ūkyje nurodomi ūkininko nuožiūra.

 

Ūkininko pažymėjimas išduodamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų pateikimo dienos tik atvykus į ūkį įregistravusios savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių.

 

Ar kiekvienais metais turiu atnaujinti ūkio duomenis? Kaip tai padaryti?

 

Ūkininko ūkio duomenis atnaujinti galima seniūnijose pagal ūkio adresą, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriuje arba savarankiškai www.epaslaugos.lt, prisijungus prie paslaugos „Prašymo įregistruoti žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre ir (arba) ūkininko ūkį Ūkininkų ūkių registre, išregistruoti juos iš registrų arba atnaujinti jų duomenis pateikimas, įregistruotų registruose paslaugos gavėjo žemės ūkio valdos ir (arba) ūkininko ūkio duomenų peržiūra“.

Ūkio duomenis atnaujinti reikia kiekvienais kalendoriniais metais iki gruodžio 31 d, net jei jie nepasikeitė (reikia patvirtinti šį faktą).

 

Kada galima bus deklaruoti pasėlius?


Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų teikimo pradžia kiekvienais metais tvirtinama atskiru Žemės ūkio ministro įsakymu.

 

Kur kreiptis, norint deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus?


Pagal valdos centro adresą kreiptis į seniūnijos žemės ūkio specialistą/ savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus darbuotoją.

Pareiškėjas, turintis technines galimybes naudotis elektronine bankininkyste, gali pats deklaruoti pasėlius adresu https://paseliai.vic.lt, pasirinkęs „Prisijungti per el. valdžios vartus“.

 

Koks gali būti mažiausias deklaruojamas plotas, už kurį mokamos tiesioginės išmokos?

Mažiausias valdos naudmenų plotas, kurį gali sudaryti ne mažesni kaip 0,1 ha laukai ir už kurį gali būti mokamos tiesioginės išmokos už plotą, yra 1 ha.

 

Kam reikia registruoti valdą?

Visi žemės ūkio ar alternatyviąja veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys, pretenduojantys gauti Europos Sąjungos bei valstybės paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, privalo įregistruoti valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre.

 

Kas gali įregistruoti žemės ūkio valdą?

Valdą gali įregistruoti fiziniai ir juridiniai asmenys, plėtojantys bent vieną žemės ūkio veiklos arba alternatyviosios veiklos rūšį ir nuosavybės, Nekilnojamojo turto registre įregistruotos nuomos (panaudos) teise valdantys bent vieną nekilnojamąjį daiktą: Nekilnojamojo turto registre įregistruotą žemės sklypą, statinį arba patalpą.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-05 12:59:16
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304