Rugsėjo 27-ąją minima Pasaulinė turizmo diena. Šia proga šeštadienį Priekulėje įvyko oficialus Šv. Jokūbo kelio Vakarų Lietuvoje atkarpos Priekulė–Vanagai–Švėkšna atidarymas, o šiandien Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras pakvietė ir į „Minijos“ kino teatre vykusį renginį.

Šeštadienį vykusiame Šv. Jokūbo kelio Vakarų Lietuvoje atkarpos Priekulė–Vanagai–Švėkšna atidaryme dalyvių laukė meninė programa „Kafija Mažojoje Lietuvoje“, o perkirpus atidarymo juostą jie išsiruošė į piligriminį žygį pėsčiomis iš Priekulės į Vanagus sužymėtu Šv. Jokūbo keliu. Vėliau šventinė programa tęsėsi Švėkšnoje.

Šv. Jokūbo kelias – tai per Lietuvą besidriekiantis tarptautinis, pažintinis, kultūrinis, piligriminis kelias, skirtas tiek savarankiškam, tiek organizuotam keliavimui pėsčiomis arba dviračiais. Jis eina ne tik per Lietuvą, bet jungiasi su bendru Europos Šv. Jokūbo kelio tinklu.

Pirmadienį vykusiame Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginyje, sveikindamas susirinkusiuosius, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajone atsiranda vis daugiau turistinių maršrutų ir objektų bei tuo, kad į turizmą pradedama žiūrėti ir regioniniu mastu. Meras palinkėjo turizmo srities darbuotojams ir toliau nestokoti idėjų bei entuziazmo.

Mero pavaduotoja Ligita Liutikienė akcentavo, kad Klaipėdos rajonas yra ne tik unikalus keturių vandenų kraštas, bet turime ir išskirtinių objektų, daug edukacinių programų.

„Sveikinu visus dirbančius turizmo sektoriuje bei visus prisidedančius prie šio sektoriaus puoselėjimo. Smagu, kad turizmo darbuotojai džiugina ne tik rajono gyventojus, bet pritraukia turistų iš visos Lietuvos ir ne tik jos. Turistai išvyksta kupini įspūdžių bei žada pas mus sugrįžti“, – kalbėjo vicemerė.  

Renginio metu padėkota su Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru bendradarbiaujančioms įstaigoms ir prisidedantiesiems prie turizmo populiarinimo. Už glaudų tarpinstitucinį bendradarbiavimą organizuojant Šv. Jokūbo kelio Vakarų Lietuvoje ženklinimą padėkos raštai įteikti Priekulės seniūnijos seniūnei Daivai Bliūdžiuvienei ir kolektyvui, Kretingalės seniūnijos seniūnui Žigintui Narmontui ir kolektyvui bei Karklės bendruomenės pirmininkui Arvydui Urbiui. Taip pat už glaudų bendradarbiavimą padėkota Gargždų kultūros centro direktorei Vaidai Skuodienei ir įstaigos kolektyvui, už nuoširdų bendradarbiavimą ir svarų indėlį pristatant rajono turizmo išteklius – Lietuvos kultūros tyrimų instituto istorikui Egidijui Miltakiui bei Kuršių istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ įkūrėjui Benui Šimkui ir klubo kolektyvui. O už nuoširdų bendradarbiavimą pristatant ir populiarinant pamario turizmo išteklius padėkos raštas įteiktas burlaivio „Dreverna“ kapitonui Vaidotui Bliūdžiui.

Be to, renginio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti kuršių istorinių rūbų ir aksesuarų pristatyme ir pamatyti 3D animacinį filmą „Kaip kūrėsi Gargždai nuo pelkių iki šių dienų“.