Tavo idėja - Klaipedos-r.lt

Tavo idėja

Per dvejus metus Klaipėdos rajonas jau įgyvendino net 13 iš 16 gyventojų idėjų, pateiktų Dalyvaujamajam biudžetui. Kasmet tam, kad gyventojų iniciatyvos virstų realybe, Savivaldybė skiria didžiausią sumą Lietuvoje – 300 tūkst. eurų. Na, o šiemet idėjas gali siūlyti ne tik rajono gyventojai, bet ir visa Lietuva. Nuo spalio 1 d. laukiama visų čia apsilankiusių, gyvenusių ar tiesiog jaučiančių šiltus jausmus Klaipėdos rajonui idėjų, padėsiančių kurti gražesnę, jaukesnę, patrauklesnę bei patogesnę aplinką čia gyvenantiems ir atvykstantiems.


Kai prieš porą metų startavome su projektu „Tavo idėja“ buvo nerimo, kaip pavyks. Ar sudominsime žmones, ar atsiras teikiančių idėjas, ar bus balsuojančių už jas? Tačiau dabar pažvelgus atgal, tas nerimas kelia šypseną, nes rezultatas pranoko visus lūkesčius. Per šį laikotarpį į „Tavo idėją“ įsitraukė tūkstančiai Klaipėdos rajono gyventojų, kurie teikė sumanymus, balsavo už juos ir džiaugėsi, kai idėjos virto kūnu. Šiemet žengiame dar vieną žingsnį – kviečiame savo idėjas Klaipėdos rajonui siūlyti visą Lietuvą ir užsienyje gyvenančius mūsų tėvynainius. Tikiu, kad mylinčių šį kraštą šalia Baltijos jūros ir marių yra visur. Ir ne tik mylinčių, bet ir matančių, ko reikėtų, kad Klaipėdos rajonas taptų dar nuostabesnis. Tad laukiame Jūsų net ir pačių beprotiškiausių idėjų, o mes jei rajono gyventojai už jas nubalsuos, Jūsų sumanymą įgyvendinsime. Gero starto ir sėkmės visiems!“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 

 

Ir tai ne vienintelė Dalyvaujamojo biudžeto naujovė. Nuo spalio 1 d.:

  • Idėjas Klaipėdos rajonui gali teikti kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, ne jaunesnis nei 16 metų, o už jas balsuos rajone deklaruoti gyventojai;
  • Galima teikti idėjas ir dėl apšvietimo, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimo, rekonstrukcijos;
  • Mažos apimties projektų suma – iki 30 tūkst. eurų, didelės – iki 100 tūkst. eurų;
  • Padidintas dėmesys projektų kokybei. Jie turi atitikti architektūros kokybės reikalavimus, darnaus vystymo principus, būti universalaus dizaino, estetiški, ilgaamžiški. Projekto idėjos sprendimai turi būti racionalūs, vertinant projektavimą ir paties projekto realizavimo kainą;
  • Projekto idėjos pasiūlyme pateiktos išlaidos turi būti realiai įvertintos. Preliminarioje sąmatoje reikalaujama planuoti 10 proc. rezervą nenumatytoms išlaidoms mažos apimties projektams ir 15 proc. rezervą – didėlės apimties projektams;
  • Balsavimas vyks tik elektroniniu būdu, tam bus skirta 14 dienų.
Jūsų idėjų iki spalio 31 d. lauksime el. paštu [email protected]

Konsultacijas teikia Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Virginija Juknienė ([email protected]+370 656 12 178). 

      

 

 

 

JAU ĮGYVENDINTI PROJEKTAI


Įkurtas Gobergiškės parkas

Gyvenvietėje sukurta nauja kultūrinė ir pramoginė erdvė, kurioje ilsėtis ir pramogauti gali visa bendruomenė. Atsirado dviračių stovai, lauko scenos stoginė, tiltelis, dvigubas suolas šalia tvenkinio.

Įkurtas Lapių parkas

Įgyvendintas bendruomenės noras sutvarkyti parko prieigas. Įrengta vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas.Įrengtas šokantis fontanas su apšvietimu Vėžaičių miestelio tvenkinyje

Idėja, leidusi papuošti ir istoriškai atkurti Vėžaičių miestelio viešąsias erdves. Naujas šviečiantis fontanas pakeitė prieš kelis dešimtmečius įrengtą, bet jau nebeveikusį įrenginį.

 Sutvarkyta ir poilsiui pritaikyta Kapstato ežero pakrantė

Kapstato ežeras viena iš didžiųjų Klaipėdos rajono vandens telkinių. Gyventojų pateikta idėja leido išvalyti dalį ežero, įrengti maudyklą, poilsio vietas, žaidimų įrenginius. Sukurtas traukos centras ir poilsiui, ir laisvalaikio praleidimui.

Kultūrinei veiklai pritaikytos lauko erdvės Kvietiniuose

Įrengta lauko scena, kurioje bendruomenė gali organizuoti įvairius renginius, minėjimus

ir meno kolektyvų pasirodymus.

 

Gargžduose įrengtas vandens gėrimo fontanėlis

Miesto centrinėje dalyje atsirado geriamojo vandens fontanėlis.

Čia galima prisipilti vandens į savo nešiojamas gertuves arba tiesiog vietoje atsigerti iš fontanėlio.

Sudaryta ir galimybė pagirdyti savo augintinius.

Įrengta laisvalaikio praleidimo zona prie mažo tvenkinio Gargžduose

Išvalius buvusį priešgaisrinį tvenkinį ir sutvarkius jo teritoriją, mieste atsirado dar vieną erdvė bendruomenės laisvalaikiui ir poilsiui.

Mazūriškiuose įrengta poilsio, sporto ir kito laisvalaikio vieta

Sparčiai besiplečiančioje gyvenvietėje sukurta poilsio, sveikatos bei žaidimų oazė tiek suaugusiems, tiek vaikams.
 

Venckuose įrengtas daugiafunkcis treniruoklis

Idėjos tikslas buvo skatinti vaikus sportiškumo ir sveiką gyvenimo būdą nuo mažens. Atsiradus treniruokliui čia sportuoti gali ne tik vaikai, bet ir tėvai.

Įrengta turgavietė Veiviržėnuose

Miestelyje atsiradusioje turgavietėje vietos ūkininkai gali prekiauti savo produkcija. Tokiu būdu skatinimas smulkusis verslas, o vietos gyventojai būtinųjų produktų gali įsigyti tiesiai iš pirmų rankų.

Dovilų karjeras pritaikytas rekreacinei, turizmo ir sportinei veiklai. I etapas

Buvo sutvarkyta aplinka – išpjauti krūmynai, nendrės, atvežta smėlio, įrengta laužavietė, pastatyti suoliukai, biotualetai, pontoninis lieptas, žaidimų ir gimnastikos komplekso įranga. Karjeras tapo patrauklus ne tik Dovilų, bet ir Gargždų, Klaipėdos gyventojams.

Dovilų karjeras pritaikytas rekreacijai. II etapas

Antruoju etapu prie Dovilų karjero atsirado dar daugiau pramogų ir veiklų. Jau galima išbandyti riedlenčių ir riedučių bei vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, sugroti instrumentais lauko muzikos alėjoje, prailgintas ir neįgaliesiems pritaikytas pontoninis lieptas.

Įrengta vaikų žaidimų aikštelė Endriejavo Atgimimo parke

Idėjos tikslas – miestelio parke įrengti modernią ir saugią žaidimų aikštelę vaikams. Ji pritaikyta bendruomenei ir skatina ne tik vaikų sportiškumą, bet aktyvų bei turiningą laiko leidimą gamtoje.

Įrengta Dituvos sodų bibliotekos pramogų ir sporto erdvė

Prie Dituvos bibliotekos atsirado nauja pramogų ir sporto erdvė, kur įrengta vaikų žaidimo aikštelė, daugiafunkcis treniruoklis, pavėsinė, stalo tenisas.

 

  ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI


 

Projektas „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“ Gargždų „Minijos“ progimnazijos skvere

 

Poilsio ir ramybės oazė prie giedančio fontano Priekulėje

   

 

  

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-08 15:39:19
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304